W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wystartował #CodeWeek2021!

09.10.2021

Grafika ma intensywnofioletowe tło. Po lewej stronie, na obrzeżu grafiki znajdują się różnokolorowe bąbelki. Obok znajduje się kolorowa rakieta, unosząca się w górę, z ufoludkiem wyglądającym przez okienko. Z rakiety wydostają się, niczym smuga spalin, kolorowe bąbelki. Pod rakietą logo CodeWeek: rysunek myszy komputerowej i napis: CodeWeek, 9-24 października 2021.
Po prawej stronie grafiki napisy, jedne pod drugimi: białymi literami „CodeWeek 2021”, pod nim żółtymi literami, pismem drukowanym „start”, kremowymi literami, pismem ręcznym „myśl, baw się, koduj”. Pod napisami na białej belce loga: organizatorzy – KPRM, NASK, partnerzy – Giganci Programowanie, EduSens, Cyfrowy Dialog, loga Unii Europejskiej i Funduszy Europejskich, powtórzone są loga KPRM i NASK. Na dolnym brzegu grafiki pasek różnokolorowych bąbelków.

CodeWeek start! Europejski Tydzień Kodowania startuje dziś, 9 października, i potrwa – jak na Europejski Tydzień Kodowania przystało… dwa tygodnie, do 24 października.

To dziś! 9 października rozpoczął się #CodeWeek2021 - największe programistyczne wydarzenie w Europie. Zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach programowania dla dzieci i młodzieży oraz zachęcamy do zgłaszania własnych inicjatyw propagujących kodowanie. Na aktywnych czekają certyfikaty!

Europejski Tydzień Kodowania

CodeWeek to przede wszystkim społeczność osób: chcących się uczyć, poznawać nieznane, dzielić się swoim entuzjazmem i pomysłami. W tym świecie nie trzeba być specjalistą w dziedzinie programowania - wystarczą dobre chęci i odrobina zapału. 

W ramach CodeWeek, już od 9 lat, organizowane są wydarzenia uczące kodowania i umiejętności przydatnych w dzisiejszym świecie, takich jak: logiczne myślenie, współpraca, uczenie się na błędach i wiele innych. W XXI wieku te umiejętności przydadzą się każdemu. A w CodeWeek nauka łączy się z super zabawą! 

Nic tak nie dodaje smaku zabawie, jak odrobina rywalizacji. CodeWeek to również “wyścig” państw europejskich o to, które z nich zorganizuje najwięcej wydarzeń programistycznych. W 2020 roku w Polsce było ich najwięcej w Europie! Stało się to możliwe dzięki pasji i zaangażowaniu ponad 5000 uczestników Europejskiego Tygodnia Kodowania w Polsce.. Tak więc, do dzieła - wygrajmy i w tym roku! 

Programuj z nami!

Z okazji Europejskiego Tygodnia Kodowania biuro CodeWeek przygotowało dla Ciebie i Twoich podopiecznych, znajomych i rodziny ogólnodostępne, bezpłatne webinary. Spotkania prowadzone są z myślą o młodych miłośnikach nowych technologii, ich nauczycielach i rodzicach. 

Zaczynamy już 9 października webinarem, którego gospodarzami są Państwowy Instytut Badawczy NASK i Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Rodzicom i nauczycielom opowiemy, jakie możliwości daje udział w CodeWeek2021a na drugą część spotkania zapraszamy dzieci, z którymi zbudujemy prostą grę zręcznościową. Startujemy o 17.00, bądźcie z nami! 

Brzmi zachęcająco? A to dopiero początek! Pełna lista webinarów CodeWeek2021 organizowanych przez biuro CodeWeek i partnerów:

  • 9 października o 17.00 - zapraszamy na webinar „CodeWeekStart z Klubem Młodego Programisty, przeznaczony dla rodziców i nauczycieli oraz dzieci. W ramach spotkania opowiemy, co daje udział w CodeWeek2021 oraz przygotujemy prostą grę zręcznościową.
  • 12 października o 17.00 razem z Cyfrowym Dialogiem zapraszamy na webinar „Scratch i sztuczna inteligencja w teatrze lalek” przeznaczony dla dzieci w wieku 9-12 la. Wraz z młodymi miłośnikami teatru i AI, stworzymy scenkę teatrzyku lalek a podczas działania wykorzystamy sztuczną inteligencję.
  • 14 października o 17.00 razem z Cyfrowym Dialogiem zapraszamy na webinar „Sesja treningowa ze sztuczną inteligencją" przeznaczony dla dzieci w wieku 12-14 la. Pokażemy narzędzie Google Teachable Machine oraz zbudujemy wraz z Wami model rozpoznający gesty.
  • 16 października o 17.00 razem z Matplanetą zapraszamy na webinar Kodu Game Lab. Pokażemy, że programować mogą już dzieci w wieku 8-10 lat, wraz z najmłodszymi stworzymy grę.
  • 18 października o 17.30 razem z Gigantami Programowania zapraszamy na webinar „Scratch: Minecraftowe rewolucje” przeznaczony dla dzieci w wieku 7-12 lat. Wspólnie stworzymy grę opartą na świecie Minecrafta, w której sterować będziemy postacią i spróbujemy ją wydostać ją z labiryntu pełnego pułapek.
  • 20 października o 18.00 razem z Gigantami Programowania - zapraszamy na webinar „Webowi cybermasterzy, czyli moja własna strona internetowa” przeznaczony dla młodzieży w wieku 13-18 lat. Wraz z uczestnikami zbudujemy własną stronę internetową.
  • 22 października o 17.00 zapraszamy na webinar „CodeWeekEND: kodujemy w Pythonie” przeznaczony dla młodzieży w wieku 12-18 lat. W ramach spotkania wygenerujemy prostą grę z wykorzystaniem biblioteki Pygame.

Długa lista? A to jeszcze nie koniec. Możesz również wziąć udział w ogólnodostępnych wydarzeniach zorganizowanych przez członków społeczności CodeWeek. Znajdziesz je na stronie z wydarzeniami online na stronie CodeWeek.

Do warsztatów dołączysz na dwa sposoby – klikając w link do konkretnego webinaru, który znajdziesz w wydarzeniu na Facebooku lub na koduj.gov.pl w kalendarzu wydarzeń lub po prostu wchodząc na codeweek/pl/live.- każdy webinar transmitujemy na funpage’u CodeWeek.

Zorganizuj własne wydarzenie

Masz własny pomysł, jak angażować dzieci i młodzież w kodowanie? Z pewnością tak! To przecież Ty wiesz najlepiej, jak rozmawiać, pracować i bawić się ze swoimi uczniami. Zorganizuj więc własne wydarzenie. Może być niewielkie. Przygotuj np. materiały dla rodziców dotyczące cyberbezpieczeństwa, czy korzyści z nauki programowania. Możesz również przygotować warsztaty robotyki i wiele innych. Przygotowaliśmy dla Ciebie podpowiedzi i gotowe scenariusze. Znajdziesz je na koduj.gov.pl.

W każdej instrukcji aktywności, znajdziesz kolejne kroki jak przygotować swoją inicjatywę. Nie wahaj się, działaj Zgłoś swoje wydarzenie już dziś, by jeszcze więcej osób mogło zobaczyć, co Cię fascynuje. 

Wejdź na codeweek.eu/add i wypełnij prosty formularz. Proces rejestracji naprawdę nie jest skomplikowany! Jeżeli czegoś nie jesteś pewien, sprawdź instrukcję, którą przygotowaliśmy z myślą o Tobie!

Bądź widoczny

Masz świetne pomysły? Zapał i energię do pracy? Bądź widoczny! Skorzystaj z materiałów promocyjnych, pokazujących Twoją aktywność: wydrukuj plakat i powieś na szkolnym korytarzu, wykorzystaj nasze grafiki do przygotowania własnych postów na social media, skorzystaj z nakładki na zdjęcie profilowe i pokaż, że jesteś częścią CodeWeek!

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy też materiały promocyjne, które można bezpłatnie pobrać i wykorzystywać w swoich działaniach – sprawdź nasze propozycje.

Idziemy na rekord

Polscy uczestnicy CodeWeek 2021 zgłosili już ponad 6000 wydarzeń, co daje nam trzecie miejsce w Europie! To dobry wynik! Ale dlaczego nie pójść po więcej?

Organizatorami wydarzeń w ramach CodeWeek2021 są Państwowy Instytut Badawczy NASK i Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog, Giganci Programowania i EduSense – Uczymy Dzieci Programować.

Bądźmy w kontakcie

Szczegółowe informacje o wydarzeniach a także więcej informacji o CodeWeek znajdziesz na stronie koduj.gov.pl. Jeśli masz pytania lub wątpliwości, jesteśmy do Twojej dyspozycji. Wystarczy do nas napisać na adres programowanie@mc.gov.pl. Zachęcamy też do śledzenia CodeWeek na Facebook’u i na Instagramie.

Do zobaczenia na #CodeWeek2021!

Wideo

{"register":{"columns":[]}}