W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zabawy w programowanie offline - publikacja

Na grafice widoczny jest napis "Zabawy w programowanie offline. Pomysły dla rodziców i opiekunów na programowanie z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym"". Kolory fiolet, pomarańcz i biel. Ikony komputera, strzałki, małpki w lewym dolnym rogu. W górnej części grafiki ręce kilku osób, jedna z nich pisze coś na kartce.

Programowanie to kluczowa kompetencja XXI wieku! Jak zadbać o to, aby dzieci od najmłodszych lat zdobywały umiejętności w tym zakresie? Sposób jest bardzo prosty – wspólna nauka przez zabawę! Kiedy można zacząć uczyć dziecko programowania? Jaki sprzęt jest potrzebny? I przede wszystkim – jak to zrobić? Odpowiedź na te i inne ważne pytania znajdziecie w publikacji “Zabawy w programowanie offline”, przygotowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Państwowy Instytut Badawczy NASK.

Programowanie offline to sposób na naukę myślenia programistycznego z użyciem przedmiotów, które znajdują się w każdym domu! Kartki papieru, kolorowe flamastry czy kostka do gry – tylko tyle potrzeba, aby mieszkanie zmieniło się w prawdziwą pracownię programistyczną!

Programowania offline można uczyć dzieci w każdym wieku. Możecie wspólnie ćwiczyć w domu, podczas podróży, a także na zewnątrz! Nie musicie być informatycznymi specami, by uczyć swoje dzieci programowania! Każda zaprezentowana w poradniku propozycja zabawy offline zawiera instrukcję, ilustracje pomocnicze, dokładny opis potrzebnych materiałów oraz rekomendację, gdzie najlepiej ją przeprowadzać. 

Aby jeszcze ułatwić wspólną zabawę do naszej publikacji dołączyliśmy gotowe do wydrukowania lub przerysowania wzory plansz do zaproponowanych gier!

Spróbujcie swoich sił, bo programowanie jest naprawdę dziecinnie proste!

*

Publikacja została przygotowana i wydrukowana w ramach projektu „Kampanie edukacyjno--informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”, współfinansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014–2020. Projekt jest realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. 

Materiały

Zabawy w programowanie offline - pomysły dla rodziców i opiekunów na programowanie z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym
broszura​_finał.pdf 13.32MB