W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Cody Roby - kodowanie w formie karcianej

CodyRoby to gra planszowa, w którą jednocześnie mogą grać 2-4 osoby. Aby rozpocząć pasjonującą zabawę w programowanie wystarczy wydrukować załączone materiały. Scenariuszy zabawy jest wiele. Zainspiruj się tym, który dla Ciebie przygotowaliśmy!

Na zdjęciu widzimy drewniany stół, na którym rołożona jest gra karciana Cody Roby.
Przykładowy scenariusz zabawy:

Jestem robotem i potrzebuję Twojej pomocy. Pracuję w fabryce zabawek. Razem z moim kolegą pakujemy i wysyłamy gotowe zabawki do sklepów. Dzięki nam półki wypełniają się lalkami, pluszowymi misiami i samochodami, dając wiele radości dzieciom. Tę pracę może wykonywać jednocześnie tylko jeden robot. Każdy z nas uwielbia moment, gdy zabawki opuszczają fabrykę, by wkrótce trafić do dzieci. Dzisiaj zdecydowaliśmy, że wysyłkę wykona ten z nas, któremu uda się dogonić drugiego. Dodatkowo umówiliśmy się, że możemy ustawiać przeszkody. Proszę zaprogramuj moje ruchy tak, bym dogonił drugiego robota.

 

Wiek: od 6 lat

Poziom: Początkujący

Długość gry: ok 15 min

Język:  Polski

Tematyka:  Logika, programowanie bez komputera

 

Czemu warto spróbować?

  • Łatwość - Gra bez komputera do zabawy z dzieckiem przy użyciu planszy i kart (do wydrukowania na domowej drukarce)
  • Logiczne myślenie - Gra wymaga przewidywania ruchów i układania ich w następujący po sobie ciąg zdarzeń.

Materiały

Przejdź do gry "Cody Roby"

Wideo