W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Jak wygenerować certyfikat CodeWeek2020? – instrukcja krok po kroku

Czy wiedziałeś, że zarówno organizatorzy wydarzeń, jak i ich uczestnicy mogą otrzymać specjalny certyfikat potwierdzający zaangażowanie w CodeWeek2020? To świetny sposób, aby pochwalić się swoim zaangażowaniem w Europejski Tydzień Kodowania! Taki certyfikat możesz wydrukować i powiesić w biurze, włączyć do swojego CV czy zamieścić na stronie internetowej lub w mediach społecznościowych Twojej szkoły, firmy czy instytucji!

Grafika przedstawia czarno-pomarańczowy napis, który brzmi “Jak wygenerować certyfikat #CodeWeek2020?” na biało-beżowym, wzorzystym tle. grafika otoczona jest granatową ramką. W prawym, górnym rogu grafiki znajduje się pomarańczowe logo CodeWeek oraz daty 10-25 października 2020. Po lewej stronie grafiki znajduje się symbol kursora myszy, którzy wskazuje na napis. Na samym dole grafiki znajduje się ciąg logotypów na białym tle: logo Fundusze Europejskie Polska Cyfrowa, logo Ministerstwo Cyfryzacji, logo NASK, logo Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

Jak wygenerować certyfikat organizatora lub uczestnictwa? To nic trudnego! Podążajcie za naszą instrukcją znajdującą się poniżej!

Ikona kursora wskaże Ci kolejne kroki.

Wszystko zaczyna się od zalogowania na stronie codeweek.eu. Instrukcję jak to zrobić znajdziesz tu: https://www.gov.pl/web/koduj/jak-dodac-wydarzenie.

Po udanym zalogowaniu zostaniesz przekierowany na stronę główną codeweek.eu.

Certyfikat organizatora

1.Aby wygenerować certyfikat organizatora musisz najpierw zgłosić swoje wydarzenie, to znaczy zaznaczyć, że się odbyło. Aby to zrobić kliknij ikonę przedstawiającą człowieka w prawym górnym rogu ekranu. Rozwinie się przed Tobą lista aktywności. Wybierz opcję „Moje zajęcia".

Grafika przedstawia stronę startową codeweek.eu z rozwiniętym menu opcji. Niebieski symbol kursora myszy wskazuje na zakładkę “Moje zajęcia”, która jest podświetlona na pomarańczowo.

2. Zostaniesz przekierowany na stronę, gdzie wyświetlą się wszystkie wydarzenia, które zarejestrowałeś ze swojego konta. Wybierz, które z nich chciałbyś zgłosić. Kliknij przycisk „Wyświetl” znajdujący się poniżej wybranego przez Ciebie wydarzenia

Grafika przedstawia ekran strony codeweek.eu po otworzeniu zakładki “Moje zajęcia”. W dolnej części ekranu znajduje się pole wydarzenia z pomarańczowym przyciskiem “Wyświetl”. Wskazuje na niego niebieski symbol kursora myszy.

3. Gdy wyświetli się strona wybranego przez Ciebie wydarzenia naciśnij pomarańczowy przycisk „Zgłoś wydarzenie i odbierz certyfikat”, który znajduje się w prawym górnym rogu strony.

Grafika przedstawia stronę codeweek.eu po kliknięciu opcji “Wyświetl”, która znajduje się z zakładce “Moje wydarzenia”. Na ekranie wyświetlona jest strona wybranego wydarzenia. W prawym górnym rogu znajduje się pomarańczowy przycisk z białym napisem “Zgłoś wydarzenie i odbierz certyfikat”. Wskazuje na niego niebieski symbol kursora myszy.

4. Przed Tobą otworzy się specjalny formularz zgłoszenia wydarzenia. Uważnie wypełnij wszystkie pola podając szacunkowe dane dotyczące organizowanej przez Ciebie inicjatywy. Naciśnij przycisk „Prześlij zgłoszenie wydarzenia”. Jeżeli wypełniłeś formularz poprawnie powinieneś zobaczyć ekran informujący, że Twój certyfikat jest gotowy.

Grafika przedstawia stronę codeweek.eu po kliknięciu przycisku ““Zgłoś wydarzenie i odbierz certyfikat”. Na ekranie znajduje się formularz z tytułem “Zgłoś swoje wydarzenie #CodeWeek2020”.

Grafika przedstawia stronę codeweek.eu po kliknięciu przycisku ““Zgłoś wydarzenie i odbierz certyfikat”. Na ekranie znajduje się ciąg dalszy formularza, zakończony pomarańczowym przyciskiem z napisem “Prześlij zgłoszenie wydarzenia”. Wskazuje na niego niebieski symbol kursora myszy.

5. Aby pobrać certyfikat należy nacisnąć na podświetlony na niebiesko tekst „Kliknij tutaj, aby go pobrać”.

Grafika przedstawia stronę codeweek.eu po kliknięciu przycisku “Prześlij zgłoszenie wydarzenia. Na ekranie wyświetlony jest komunikat: “Dziękujemy za zgłoszenie wydarzenia! Twój certyfikat jest gotowy. Kliknij tutaj, aby go pobrać”. Niebieski, animowany kursor myszy wskazuje na ten komunikat.

6. Twoje certyfikaty organizatora znajdziesz również w zakładce „Twoje certyfikaty”. Aby ją odnaleźć naciśnij ikonę szarego człowieka w prawym, górnym rogu ekranu. Następnie wybierz opcję „Twoje certyfikaty

Grafika przedstawia stronę codeweek.eu z rozwiniętym menu opcji. Podświetlona na pomarańczowo jest zakładka “Moje certyfikaty”, na którą wskazuje niebieski symbol kursora myszy.

7. Zostaniesz przekierowany na stronę zawierająca tabelę ze wszystkimi uzyskanymi przez Ciebie certyfikatami. Certyfikaty organizatora w rubryce „Type” będą zawierać adnotację „Reported”. Klikając ikonę ołówka przy wybranym certyfikacie możesz edytować jego treść. Ikonka ze strzałka pozwala na pobranie certyfikatu.

Grafika przedstawia stronę codeweek.eu, po otworzeniu zakładki “Moje certyfikaty”. Na ekranie znajduje się pomarańczowa tabela pod tytułem “Certyfikaty dla”. W pierwszej kolumnie tabeli pod tytułem “Type” znajduje się napis “Reported”. W ostatniej kolumnie z tytułem “Actions” znajdują się dwie ikony - ołówka oraz strzałki w dół. Są one obrysowane czarnym okręgiem i wskazuje na nie niebieski symbol kursora myszy.

Certyfikat uczestnika

Za pomocą strony codeweek.eu możesz również wygenerować certyfikaty dla uczestników organizowanych przez Ciebie inicjatyw.

WAŻNE! Aby wygenerować certyfikat uczestnictwa nie musisz zgłaszać swojego wydarzenia! Dzięki temu certyfikaty dla uczestników możesz przygotować przed wydarzeniem i rozdać je po zakończeniu Twojej inicjatywy.

1.Na stronie głównej codeweek.eu kliknij ikonę szarego człowieka w prawym, górnym rogu ekranu. Rozwinie się przed Tobą lista aktywności – wybierz opcję „Certyfikaty uczestnictwa”.

Grafika przedstawia stronę codeweek.eu z rozwiniętym menu opcji. Podświetlona na pomarańczowo jest zakładka “Certyfikat uczestnictwa”. Wskazuje na nią niebieski symbol kursora myszy.
 

2. Zostaniesz przekierowany na stronę zawierająca formularz danych do certyfikatu. Wypełnij uważnie wszystkie pola. Gdy już skończysz naciśnij pomarańczowy przycisk „Generuj certyfikaty

Grafika przedstawia stronę codeweek.eu po otworzeniu zakładki “Certyfikaty uczestnictwa”. Na ekranie znajduje się formularz z tytułem “Wygeneruj certyfikaty uczestnictwa dla swojej grupy”. Na końcu formularza znajduje się pomarańczowy przycisk “Generuj certyfikaty, na który wskazuje niebieski symbol kursora myszy.

Za jednym razem możesz wygenerować certyfikaty dla wszystkich uczestników Twojego wydarzenia wpisując w polu „Imiona i nazwiska w certyfikatach” kolejne imiona i nazwiska oddzielone przyciskami.

3. Wygenerowane certyfikaty znajdziesz w zakładce „Twoje certyfikaty”. ”. Aby ją odnaleźć naciśnij ikonę szarego człowieka w prawym, górnym rogu ekranu. Następnie wybierz opcję „Twoje certyfikaty”.

Grafika przedstawia stronę codeweek.eu z rozwiniętym menu opcji. Podświetlona na pomarańczowo jest zakładka “Moje certyfikaty”, na którą wskazuje niebieski symbol kursora myszy.

4. Zostaniesz przekierowany na stronę zawierająca tabelę ze wszystkimi uzyskanymi przez Ciebie certyfikatami. Certyfikaty uczestnictwa w rubryce „Type” będą zawierać adnotację „Participation”. Klikając ikonę strzałki w prawej kolumnie możesz pobrać certyfikat.

Grafika przedstawia stronę codeweek.eu po otworzeniu zakładki “Moje certyfikaty”. Na ekranie znajduje się pomarańczowa tabela z tytułem “Certyfikaty dla”. W pierwszej kolumnie tabeli pod tytułem “Type” znajduje się napis “Participation”. W ostatniej kolumnie tabeli pod tytułem “Actions” znajduje się ikona strzałki skierowanej w dół. Jest ona obrysowana czarnym okręgiem oraz wskazuje na nią niebieski symbol kursora myszy.

Gratulacje! Udało Ci się wygenerować certyfikat CodeWeek2020! Możesz być z siebie dumny! Pochwal się innym i bądź przykładem, że w Europejskim Tygodniu Kodowania jest miejsce dla każdego!