W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Jesteś zwycięzcą? – sprawdź wyniki naszego konkursu

22.02.2019

Na zdjęciu widać dziewczynkę przebraną za superbohatera. Na dole zdjęcia umieszczone są logotypy: Fundusze Europejskie. Polska Cyfrowa, Ministerstwo Cyfryzacji, NASK oraz Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

Niemal 200 zgłoszeń, burzliwe obrady komisji konkursowej i wreszcie są – wyniki naszego konkursu „Nowy rok z programowaniem”. Poznajcie zwycięzców.

„Dlaczego to właśnie do Was mamy przyjechać i przeprowadzić warsztaty z programowania?” – takie zadanie czekało na uczestników naszego konkursu. Nie liczyło się miejsce, z którego pochodzą. Ocenialiśmy pomysł i siłę przekonywania. Wielu podjęło to wyzwanie. Oto ci, którzy tym razem okazali się najbardziej przekonujący.

Nie było łatwo

Otrzymaliśmy niemal 200 zgłoszeń. Komisja konkursowa miała niełatwe zadanie. Po burzliwych obradach podjęła jednak decyzję.

Oto laureaci:

  • trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 86 w Warszawie,
  • czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. por. Jana Penconka w Gowinie,
  • trzecioklasiści z Nielepic i Brzoskwini (Fundacja SUSEIA),
  • czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Zawierciu,
  • pierwszaki z Zespołu Szkół w Niechlowie.

Gratulujemy!

Dla zwycięskich grup zorganizujemy profesjonalne, kilkugodzinne warsztaty programowania. Wkrótce odezwiemy się do wszystkich laureatów w celu ustalenia szczegółów i… przyjedziemy do Was!

Programowanie to frajda

– Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym konkursie i trzymamy kciuki za Wasze powodzenie w kolejnych. Już dziś obiecujemy, że na jednym konkursie się nie skończy – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Konkurs został zrealizowany w ramach realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechnienia korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”.

W ramach projektu m.in. w 16 miastach średniej wielkości otworzyliśmy Kluby Młodego Programisty, w których organizujemy bezpłatne warsztaty programowanie. Kluby działają w Nysie, Siedlcach, Lubinie, Inowrocławiu, Zamościu, Żarach, Piotrkowie Trybunalskim, Nowym Sączu, Przemyślu, Suwałkach, Kwidzynie, Żorach, Ostrowcu Świętokrzyskim, Ełku, Gnieźnie i Stargardzie.

Właśnie ruszyły zapisy na kolejną turę zajęć. Zapraszamy! Więcej informacji na: www.klubmlodegoprogramisty.pl

O projekcie
Projekt „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych” realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje cztery obszary: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci i programowanie.

{"register":{"columns":[]}}