W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Webinary CodeWeek z KMP online

Zapis 13 warsztatów zorganizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania 2020 z Klubem Młodego Programisty online.

Klub Młodego Programisty online, w ramach CodeWeek2020, przygotował w tym roku 13 warsztatów dla wszystkich amatorów nowych technologii. W weekendy odbywały się dwugodzinne warsztaty, w których w pierwszej części rodzice mogli dowiedzieć się m.in.:  więcej o idei CodeWeek, o tym jak zgłosić swoja pierwszą inicjatywę, o tym dlaczego dzieci powinny uczyć się programowania, jak zacząć tę przygodę i jak bezpiecznie poruszać się po interencie. W drugiej – na dzieciaki czekały codeweekowe zadania. Dzieci z klas 1-6 miały też okazję wziąć udział w jednogodzinnych warsztatach programowania o różnorodnej tematyce i poziomie zaawansowania. Wszystkie te webinary też nagraliśmy specjalnie dla Was!

🔎🔎 Po więcej informacji zajrzyj na:

Wideo

🤖🤖 Zapis inauguracji Europejskiego Tygodnia Kodowania 2020 z Klubem Młodego Programisty online. Warsztaty odbyły się 10 października 2020 r. 🚀🚀 Temat warsztatów: W pierwszej części przedstawimy ideę CodeWeek oraz omówimy ideę naszych warsztatów. Zaprezentujemy przykłady wydarzeń i pokażemy, jak zgłosić swoją inicjatywę na mapę CodeWeek. W drugiej części, skierowanej do dzieci, na rozgrzewkę - pomóż nam odnaleźć ukryte hasło. Poznaj głównego bohatera aplikacji Scratch i stwórz własnego duszka. Wspólnie postawimy pierwsze kroki w aplikacji Scratch Junior i Scratch 3.0.🤖

Wideo

🤖 Zapis webinaru CodeWeek z Klubem Młodego Programisty online. Warsztaty odbyły się 11 października 2020 r. i były realizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania 2020. 🚀🚀 Temat warsztatów: W pierwszej części zajęć rodzice dowiedzą o korzyściach płynących z nauki kodowania oraz o metodach pracy z dziećmi w domu. Zaprezentujemy bazę krótkich aktywności, które może wykonać rodzic z dzieckiem bez długich przygotowań i dużych nakładów finansowych. Rodzinne programowanie - omówienie propozycji rodzinnego wydarzenia „Robot z moich marzeń" - tworzenie projektu robota dowolną techniką plastyczną”.

 

Wideo

🤖🤖 Zapis webinaru CodeWeek z Klubem Młodego Programisty online. Warsztaty odbyły się 13 października 2020 r. i były realizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania 2020. 🚀🚀 Temat warsztatów: Na rozgrzewkę rozwiążesz zagadki logiczne. Następnie zapoznasz się z funkcjonalnościami aplikacji Scratch Junior. Stworzysz w niej duszka - swojego własnego bohatera CodeWeek

 

Wideo

🤖🤖 Zapis webinaru CodeWeek z Klubem Młodego Programisty online. Warsztaty odbyły się 14 października 2020 r. i były realizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania 2020. 🚀🚀 Temat warsztatów: Na tym spotkaniu dowiesz się, jak stworzyć napis w aplikacji Scratch Junior. Autorskie duszki będą miały osobne programy, w których będą się poruszały i wydawały dźwięki. Poznasz również platformę code.org, gdzie wspólnie przejdziemy kilka aktywności.

Wideo

🤖🤖 Zapis webinaru CodeWeek z Klubem Młodego Programisty online. Warsztaty odbyły się 15 października 2020 r. i były realizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania 2020. Temat warsztatów: Pracujemy z pomocą aplikacji Scratch Junior. Stworzymy kilka nowych, jesiennych duszków. Wykorzystasz je do zabawy w Sudoku. Następnie stworzysz program, który spowoduje ustawienie się obrazków na właściwych polach. Ale to nie wszystko. Wykorzystując aplikację wirtualna mata - stworzysz kod uwzględniający podane przez trenerów warunki.

Wideo

🤖🤖 Zapis webinaru CodeWeek z Klubem Młodego Programisty online. Warsztaty odbyły się 16 października 2020 r. i były realizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania 2020. 🚀🚀 Temat warsztatów: Na warsztatach poznasz zagadnienie “debugowania” - to znajdowanie błędów w przedstawionych kodach. Kolejnym projektem będzie stworzenie jesiennej gry zręcznościowej.

Wideo

🤖🤖 Zapis webinaru CodeWeek z Klubem Młodego Programisty online. Warsztaty odbyły się 17 października 2020 r. i były realizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania 2020. 🚀🚀 Temat warsztatów: Dla rodziców przygotowaliśmy odpowiedzi na pytania takie jak: Dlaczego warto uczyć się programowania blokowego? Jakie możliwości daje programowanie w Scratch 3.0.? Jak dzięki programowaniu w Scratch 3.0 uczeń może utrwalać wiadomości z różnych przedmiotów? Z kolei dla najmłodszych uczestników - w drugiej części przygotujemy projekt w Scratch 3.0, w którym występować będą duszki - to państwa świata biorące udział w CodeWeek. Scena zostanie zamieniona w tor wyścigowy, po którym będą przemieszczać się duszki, dążąc do zajęcia pierwszego miejsca na mecie. Na wirtualnej trasie stworzymy specjalną trasę dla robota.

 

Wideo

🤖🤖 Zapis webinaru CodeWeek z Klubem Młodego Programisty online. Warsztaty odbyły się 18 października 2020 r. i były realizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania 2020. 🚀🚀 Temat warsztatów: W części dla rodziców porozmawiamy o graniu w gry komputerowe: czy granie w gry to strata czasu i lepiej zapisać dzieci na zajęcia dodatkowe? W trakcie tych warsztatów rodzice poznają korzyści wynikające z grania w gry komputerowe. Omówimy bezpieczny i higieniczny sposób korzystania z komputera w zakresie gier edukacyjnych. Co przygotowaliśmy dla dzieci? w drugiej części spotkania zaprojektujemy wspólnie grę zręcznościową w Scratchu Juniorze pt. “Uciekające Muchomory”.

Wideo

🤖🤖 Zapis webinaru CodeWeek z Klubem Młodego Programisty online. Warsztaty odbyły się 20 października 2020 r. i były realizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania 2020. 🚀🚀 Temat warsztatów: Na warsztatach zapoznasz się z funkcjonalnościami aplikacji Scratch 3.0. Stworzysz swój pierwszy projekt w tej aplikacji - mini grę. Dla wielbicieli łamigłówek mamy coś specjalnego... łamigłówki tematycznie związane z CodeWeek.

Wideo

🤖🤖 Zapis webinaru CodeWeek z Klubem Młodego Programisty online. Warsztaty odbyły się 21 października 2020 r. i były realizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania 2020. 🚀🚀 Temat warsztatów: Na tych warsztatach zakodujesz trasę dla wirtualnego robota. Wykonaj ją zgodnie z podanymi warunkami. W dalszej części zajęć poznasz możliwości aplikacji Games OzoBlockly.

Wideo

🤖🤖 Zapis webinaru CodeWeek z Klubem Młodego Programisty online. Warsztaty odbyły się 22 października 2020 r. i były realizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania 2020. 🚀🚀 Temat warsztatów: Stworzysz swoją własną wersję gry Arcanoid. Wykorzystaj do tego projekt częściowo przygotowany przez trenerów. Poznasz dzięki temu takie zagadnienia jak dzielenie się wytworami swojej pracy w internecie, o zasadach remiksowania prac w Scratch 3.0 oraz zasadach dotyczących prawa autorskiego.

Wideo

🤖🤖 Zapis webinaru CodeWeek z Klubem Młodego Programisty online. Warsztaty odbyły się 23 października 2020 r. i były realizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania 2020. 🚀🚀 Czego nauczymy się na tych zajęciach? Przy pomocy aplikacji Scratch 3.0 stworzycie wraz z trenerami interaktywną kartkę - animację. Przedstawisz w niej korzyści płynące z nauki programowania. Wrócimy też platformę code.org - gdzie wspólnie przejdziemy przez kilka aktywności.

Wideo

🤖🤖 Zapis webinaru CodeWeek z Klubem Młodego Programisty online. Warsztaty odbyły się 24 października 2020 r. i były realizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania 2020. 🚀🚀 Temat warsztatów: Opowiemy rodzicom jak wspierać nastolatka w dalszej nauce programowania. Jakie “dorosłe” języki programowania wybrać. Gdzie szukać bezpłatnych narzędzi i aplikacji? Bezpieczne poruszanie się po sieci - na co zwrócić uwagę, jak rozmawiać na ten temat z dzieckiem? Rodzinne programowanie - omówienie propozycji rodzinnego wydarzenia CodeWeek. W drugiej części spotkania stwórzycie projekt gry przygodowo – platformowej w Scratch 3.0. Poznajcie kolejne etapy projektu, tworzenie skryptów i debugowanie błędów.

{"register":{"columns":[]}}