Roczna deklaracja o wysokości naliczonych wpłat na Fundusz Ochrony Rolnictwa
Od 2026 r. obowiązuje nowy formularz Rocznej deklaracji o wysokości naliczonych wpłat na Fundusz Ochrony Rolnictwa. Formularz za rok 2025 należy złożyć do dnia 14 lutego 2026 r.
W przypadku kiedy wysokość kwoty naliczonej z tytułu wpłat za kwartały 2024 r. nie przekraczała pięciokrotności kosztów upomnienia w postępowaniu egzekucyjnym w administracji i nie było obowiązku składania takiej deklaracji, kwotę tę należy uwzględnić w deklaracji za rok 2025, o ile po zsumowaniu tych zobowiązań przekraczają one pięciokrotność kosztów upomnienia w postępowaniu egzekucyjnym w administracji.
Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Fundusz Ochrony Rolnictwa.
Formularz Rocznej deklaracji o wysokości naliczonych wpłat na Fundusz Ochrony Rolnictwa mogą Państwo pobrać z zakładki Podmioty zobowiązane do wpłat.