Powrót

Dwie kolizje na drogach powiatu augustowskiego

07.09.2021

Wypadek obwodnica Pruska Wielka

Do dwóch kolizji doszło 07.09.2021 na drogach powiatu augustowskiego

O godz. 8:01 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Augustowie otrzymało informację o zdarzeniu drogowym na Drodze Powiatowej w miejscowości Pomiany.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Jednostek Ochrony Przeciwpożarowych zastano zderzenie samochodu osobowego z samochodem ciężarowym. Podróżujący pojazdami kierowcy  w chwili przybycia zastępów znajdowali się poza pojazdam, bez obrażeń. W wyniki zdarzenia doszło do uszkodzenia zbiornika paliwa w samochodzie ciężarowym. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca  zdarzenia, przelaniu paliwa z uszkodzonego zbiornika do zbiorników zastępczych udostępnionych przez kierowcę oraz neutralizacji plamy oleju napędowego z jezdni.  W akcji udział brał 1 zastęp z JRG Augustów, zastępy z OSP Bargłów Kościelny, Dreństwo oraz Popowo , łącznie 19 ratowników oraz Policja. 

O godz. 15:05 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Augustowie otrzymało informację o kolejnym  zdarzeniu drogowym na Obwodnicy Augustowa na wysokości miejscowości Pruska Wielka.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Jednostek Ochrony Przeciwpożarowych zastano zderzenie dwóch samochodów ciężarowych. Podróżujący pojazdami kierowcy  w chwili przybycia zastępów znajdowali się poza pojazdami, bez obrażeń. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca  zdarzenia  oraz neutralizacji plamy oleju z jezdni.  W akcji udział brał 3 zastępy z JRG Augustów, zastępy z OSP Topiłówka oraz Jabłońskie , łącznie 18 ratowników oraz Policja. 

Opracował: asp. Krzysztof Zielonka

Zdjęcia: KP PSP Augustów

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}