W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Śmiertelny wypadek drogowy Obwodnica Augustowa.

08.07.2021

Na zdjęciu widoczny jest wrak samochodu, Zespół Ratownictwa Medycznego i pojazd ratowniczo - gaśniczy.

8 lipca 2021 r. o godz. 04:29 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Augustowie otrzymało informację o wypadku drogowym na Obwodnicy Augustowa.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Jednostek Ochrony Przeciwpożarowych zastano wypadek drogowy z udziałem 2 samochodów ciężarowych i samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia uwięziony kierowca samochodu osobowego znajdował się wewnątrz pojazdu, nie posiadał funkcji życiowych. Jeden z samochodów ciężarowych po zderzeniu przewrócił się na bok blokując całkowicie ruch w obu kierunkach na Obwodnicy Augustowa. Kierowcy obu samochodów ciężarowych bez obrażeń. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca  zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, zabezpieczeniu wycieków, neutralizacji płynów eksploatacyjnych oraz wydobyciu ciała kierowcy z wnętrza uszkodzonego pojazdu. W zdarzeniu odnotowano 1 ofiarę śmiertelną.  Ruch w czasie działań na Obwodnicy Augustowa był całkowicie zablokowany do godzin popołudniowych. W akcji udział brały 3 zastępy z JRG Augustów, zastęp z OSP Topiłówka oraz OSP Jabłońskie, łącznie 21 ratowników, Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja. 

Opracował: asp. Andrzej Sobolewski

Zdjęcie:  KP PSP Augustów

Zdjęcia (3)