W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uroczyste święcenie pokarmów

03.04.2021

Zdjęcie przedstawia księdza kanonika Mariusza Stasiaka kapelana strażaków w województwie kujawsko-pomorskim podczas poświęcenia pokarmów. Na pierwszym planie stoły z przyniesionymi koszyczkami z pokarmem. W oddali pracownicy Komendy wraz z rodzinami.

3 kwietnia 2021r. - z inicjatywy księdza kanonika Mariusza Stasiaka dziekana Dekanatu Brodnickiego, a zarazem kapelana strażaków w województwie kujawsko-pomorskim - w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy odbyło się uroczyste święcenie pokarmów przed nadchodzącymi Świętami Zmartwychwstania Pańskiego. W obrzędzie uczestniczyli pracownicy KP PSP w Brodnicy z dziećmi. Tradycyjne świecenie pokarmów, ze względu na sytuacje pandemiczną odbyło się na placu Komendy aby móc zapewnić możliwość zachowania dystansu i uniknąć zakażania się wirusem.

 

Opracowanie: kpt. Krzysztof Natucki

Zdjęcia (4)