W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nowy sprzęt dla strażaków JRG Nr 1 w Bytowie.

05.01.2020

Na zdjęciu znajduje się strażak w czerwonym hełmie w umundurowaniu specjalnym koloru musztardowego, który leje wodę przy wykorzystaniu lancy gaśniczej. Za strazakiem ustawiony jest samochód ratowniczo-gaśniczy.

Dzięki wsparciu przez Veolia Północ Sp. z o.o. w grudniu 2020 roku doposażono Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą Nr 1 w Bytowie w specjalistyczny zestaw wysokociśnieniowych lanc gaśniczych. W skład przekazanego zestawu sprzętu wchodzą między innymi: lanca przebiciowa oraz lanca kominowa. Są to nowoczesne urządzenia gaśnicze pozwalające na zwiększenie skuteczności działań poprzez maksymalne wykorzystanie właściwości gaśniczych wody. Walory techniczne sprzętu pozwalają na użycie wody do gaszenia pożarów wewnętrznych nie powodując strat spowodowanych zalaniem. Tego typu armatura stosowana jest podczas pożarów zamkniętych pomieszczeń, pożarów samochodów, płyt warstwowych
i poddaszy, a także do gaszenia sadzy w przewodach kominowych.

Zdjęcia (2)