W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar można kontrolować - ćwiczenia z pożarów wewnętrznych

31.10.2020

Zdjęcie przedstawia pięciu strażaków ubranych w ubrania ochronne w kolorze piaskowym w hełmach szykujących się do wejścia do wnętrza zadymionego budynku.

Pożar można kontrolować

W dniach 30 – 31 października 2020 r., dzięki uprzejmości firmy DRUTEX Sp. z o.o. w Bytowie, strażacy z JRG Nr 1 w Bytowie przeprowadzili praktyczne ćwiczenia z pożarów wewnętrznych na przygotowywanym do wyburzenia obiekcie budowlanym. W realnym warunkach pożarowych, na poziomie parteru w obiekcie dwukondygnacyjnym, strażacy w sposób kontrolowany odtwarzali fazy rozwoju pożaru - kontrolowali ich przebieg poprzez odpowiednie kształtowanie wentylacji w palącym się pomieszczeniu. Ćwiczono między innymi wejście w rotach do palącego się obiektu oraz sprawdzono budowanie łączności na potrzeby akcji gaśniczej. W ramach szkolenia wykorzystano sprzęt termowizyjny, który pozwalał strażakom na monitorowanie samego pożaru, a także wykorzystywano hydrowentylację w celu oddymiania pomieszczeń objętych skutkami pożaru.

 

Opracowanie: bryg. Krzysztof Rychter, mł. kpt. Marcin Megier

Zdjęcia: KP PSP Bytów

Zdjęcia (2)