W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

19. Ogólnopolska piesza pielgrzymka strażaków na Jasną Górę

15.07.2025

19. Ogólnopolska piesza pielgrzymka strażaków na Jasną Górę.

Przed nami 19. Ogólnopolska piesza pielgrzymka strażaków na Jasną Górę.

5 sierpnia 2025 r. w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Parafii Narodzenia Pańskiego zostanie odprawiona uroczysta eucharystia o godzinie 6,00 rano, po której razem z Pieszą Praską Pielgrzymką Rodzin wyruszymy na pielgrzymi szlak.

Pielgrzymka jest wielkim wysiłkiem duchowym i fizycznym, stąd jej uczestnikami mogą być ludzie o dobrym zdrowiu i kondycji fizycznej, zdolni pokonać w ciągu dnia ponad 30 km. Motywem podjęcia pielgrzymiego trudu powinny być względy religijne i chęć rzetelnego poszukiwania Boga w otaczającej nas rzeczywistości z nadzieją i radością, w duchu modlitwy i ofiary, cierpliwości i pokuty, ze świadomością znoszenia pielgrzymich trudów i niewygód.

Jeśli czujesz potrzebę, by iść za siebie i innych, by dziękować, przebłagać, wynagrodzić, by wyprosić u Boga przez Maryję potrzebne łaski, wybierz się na te wędrowne rekolekcje, aby powrócić innym – lepszym człowiekiem.

Materiały

19. Ogólnopolska piesza pielgrzymka strażaków na Jasną Górę.
19​_pielgrzymka​_strazacka​_informator​_.pdf 4.80MB

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}