W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ćwiczenia praktyczne z ratownictwa lodowego chełmińskich strażaków

01.02.2021

W ramach doskonalenia zawodowego strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Chełmnie odbyli ćwiczenia praktyczne z zakresu ratownictwa wodno-lodowego nad jeziorem starogrodzkim.

Ćwiczenia lodowe PSP Chełmno

W trakcie ćwiczeń omówiono praktyczne zastosowanie procedur ratownictwa medycznego stosowane przy udzielaniu pomocy osobom poszkodowanym w wyniku wychłodzenia i odmrożenia części ciała. Dodatkowo  wykorzystano do ćwiczeń specjalistyczne sanie lodowe, rzutki ratownicze, koła ratunkowe. Strażacy doskonalili umiejętności związane z podejmowaniem poszkodowanego, pod którym załamał się lód i nie może wydostać się o własnych siłach z wody. Celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności prowadzenia specjalistycznych działań ratowniczych na poziomie podstawowym podczas zdarzeń na zbiorniach zalodzonych. Ciągłe doskonalenie umiejętności i technik ratowniczych jest zadaniem priorytetowym strażaków - ratowników, gdyż pozwala na eliminacje błędów, których uniknięcie w rzeczywistych zdarzeniach zapewnia skuteczność podjętych działań.

 

Opracował: kpt. Tokarczyk Artur

Zdjęcia (5)