W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

#SzczepimySię Straż Pożarna w powiecie chełmińskim wspomaga Narodowy Program Szczepień

08.02.2021

OSP Chełmno

W ramach  ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw COVID-19 strażacy z powiatu chełmińskiego pomagają dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mogą tego zrobić we własnym zakresie. Akcja jest  prowadzona we współpracy z punktami szczepień oraz jednostkami samorządu terytorialnego. Gminy wskazują potrzeby i poprzez wyznaczonych koordynatorów przekazują je do jednostek OSP oraz Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie, która dysponuje wskazane jednostki. Dotychczas w działaniach związanych z dowozem osób zaangażowane były jednostki z OSP z gminy Kijewo Królewskie, tj. OSP Kijewo Królewskie, OSP Trzebcz Szlechecki oraz OSP Brzozowo. W gminie Stolno OSP Rybieniec oraz na terenie miasta Chełmna jednostka  OSP Chełmno. Do dzisiaj łącznie w powiecie chełmińskim strażacy udzielili pomocy w dowozie do punktu szczepień 11 osobom, w tym dwóm poruszającym się na wózkach inwalidzkich. 

 Przypominamy, że pod numerem 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. 

Opracowanie: st.kpt. Tomasz Guzek

Zdjęcia (4)