W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Duży pożar w Kończycach Małych

23.11.2021

Pożar Domu Weselnego w Kończycach Małych

14 listopada br. doszło do dużego pożaru Domu Weselnego z zapleczem restauracyjnym w Kończycach Małych.

Po godzinie 17.00 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Cieszynie przyjęło zgłoszenie o pożarze restauracji w Kończycach Małych przy ul. Folwarcznej.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono pożar rozwinięty części restauracyjnej domu weselnego, a płomienie wydostawały się na zewnątrz obejmując część hotelową na drugiej kondygnacji. Pożar powstał w kompleksie budynków gastronomiczno-hotelowych. W budynku nie przebywały żadne osoby,  pięcioro mieszkańców opuściło obiekt przed przybyciem zastępów straży.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miesjca zdarzenia, odłączeniu prądu od obiektu, a następnie  podaniu 3 prądy wody w natarciu na pożar oraz 2 prądów wody w obronie części hotelowej i więźby dachowej. Wprowadzono ratowników wyposażonych w aparaty  ochrony dróg oddechowych do wewnętrza celu przeszukania pomieszczeń pod kątem osób poszkodowanych i jednocześnie prowadzono działania gaśnicze. Powyższe działania doprowadziły do ugaszenia pożaru w pomieszczeniach restauracji.  Przystąpiono do pomiarów temperatury za pomocą kamery termowizyjnej, celem wykrycia ewentualnych ukrytych zarzewi ognia. Następnie przystąpiono do częściowej rozbiórki sufitów oraz dogaszenia pogorzeliska.

W działaniach udział wzięło 50 strażaków-ratowników PSP oraz OSP w tym grupa operacyjna KP PSP Cieszyn  na czele z Komendantem Powiatowym st. bryg. Damianem Legierskim.

Działania definitywnie zakończono po północy.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}