W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar składowiska materiałów niebezpiecznych

logo psp na białym tle

W dniu 9 stycznia o godzinie 17:30 doszło do pożaru w hali magazynowej w Kaczycach w której składowane były materiały niewiadomego pochodzenia. 


Po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren działania. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania stwierdzono pożar beczek z nieznanymi substancjami o różnej pojemności zlokalizowanych wewnątrz dwukondygnacyjnej hali o konstrukcji żelbetowej. Pożarem objęte było około 80 m2 powierzchni obiektu. Nie stwierdzono żadncyh osób poszkodowancyh oraz postronnych. 

Podano dwa prądy piany ciężkiej w natarciu na palące się beczki przez ratowników zabezpieczonych w aparaty ochrony dróg oddechowych. Następnie wykonano zaopatrzenie wodne do na pobliskim akwenie.
Systematyczne podawanie piany ciężkiej na źródło pożaru po zbudowaniu systemu zaopatrzenia wodnego doprowadziło do ugaszenia pożaru.
Sukcesywne dogaszania pojawiających się zarzewi ognia doprowadziły do całkowitego opanowania sytuacji i wyeliminowania dalszego rozprzestrzeniania się ognia.

Dokonano pomiaru stężeń substancji niebezpiecznych w powietrzu - nie stwirdzono zagrożenia. 

Finalnie działania zostały zakończone w godzinach porannych dnia następnego - pogożelisko wymagało dozorowania przez całą noc.

W akcji udział wzięło 23 zastępy, 71 strażaków, w tym zastępy plutonu chemiczengo z Bielska-Białej.