W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uwięzione łabędzie w stawie bez wody

27.09.2021

Łabędzie uratowane ze stawu bez wody

W sobotę 25 września doszło do nietypowego zdarzenia w Hażlachu przy ul. Karnowiec gdzie w stawie bez wodu utknęły młode łabędzie.

Przed godziną 12:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Cieszynie wpłynęło zgłoszenie dotyczące uwięzionych łabędzi w stawie.

Po dojeździe na miejsce zabezpieczono teren działań. Podczas przeprowadzonego rozpoznania okazało się, iż na środku stawu, w którym spuszczono wodę znajuje się 5 młodych łabędzi (ok. 6 miesięcy). Zwierzęta te jeszcze nie potrafiły latać. Działania polegały na ubraniu 4 ratowników w wodery, zaganianiu łabędzi do brzegu stawu i łapaniu ich. Następnie zwierzęta zostały przeniesione do pobliskiego stawu z wodą, gdzie zostały wypuszczone. W działaniach aktywnie uczestniczył obecny na miejscu właściciel stawu pan Pustówka Arkadiusz, który również w specjalnym obuwiu pomagał schwytać ptaki. 

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}