W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadek zestawów ciężarowych w Kończycach Wielkich

Wypadek samochodów ciężarowych w Kończycach Wielkich. Zdjęcie przedstawia działania strażaków podczas wypdku drogowego.

W dniu 8 stycznia w godzinach porannych doszło do groźnego zderzenia dwóch samochodów ciężarowych na drodze DW 938 w Kończycach Wielkich. 

Pierwszy samochód był to tir z naczepą chłodni, drugi samchód - cysterena przewożący łątwopalny "toluen".  Kierowcy obu aut uwięzieni byli w kabinach ciągników siodłowych. Droga została całkowicie zablokowana. 

Dokonano niezbędnych pomiarów substancji niebezpiecznych, po czym przystąpiono do uwolnienia zkleszczonych kierowców. Po wydobyciu poszkodowanych udzielono im kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Kierujący samochodem z chłodnią został zabrany przez lotnicze pogotowie ratunkowe do szpitala śmigłowcem LPR, natomiast drugi poszkodowany odjechał z mijesca zdarzenia karetką będącą na miejscu.

Dalsze działania polegały na przepompowaniu pozostałości paliwa z syctern, ogrniczeniu wycieków, kierowaniu ruchem oraz zabezpieczeniu miejsca i pomocy w usunięciu pojazdów z drogi. 

Na koniec uprzątnięto jezdnię z mieszaniny paliwa oraz piany przy użyciu neutralizatoró oraz sorbentów.

W działaniach wzięło udział 15 zastępów straży pożarnej tj. 54 strażaków w tym siły spoza powiatu (pluton chemiczny z Bielska - Białej, oraz zastępy techniczne z Jastrzębia Zdroju). 


 

Zdjęcia (3)