W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ełccy strażacy zajęli 7. miejsce na Toughest Firefighter Challenge Płock 2021

04.09.2021

Strażak uderza młotem w stalową belkę

4 września 2021 roku reprezentacja Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku w składzie: st. sekc. Łukasz Zub oraz sekc. Rafał Zabłocki, wystartowała w Mistrzostwach Toughest Firefighter Challenge Płock 2021. W zawodach wzięło udział ponad 100 zawodników z kraju i z zagranicy.

W kategorii TANDEM ełccy strażacy zajęli wysokie 7. miejsce z uzyskanym wynikiem 103,95 punktów. Równie wysokie miejsca zajęli w kategorii indywidualnej zajmując kolejno 16. miejsce (Zub) oraz 22. (Zabłocki).

Mistrzostwa TFC to strażacka rywalizacja oparta na wykonaniu następujących zadań: wnoszenie pakietu węży, wciąganie pakietu węży, Kaiser (korzystając z młota o wadze max 5 kg, zawodnik musi przesunąć 72 kg sztabę na długości 1,5 m uderzając w nią), slalom, manekin (zadanie polega na przeciągnięciu tyłem ważącego 80 kg manekina na odległość 30 m).
 
Zadania wykonywane są w pełnym umundurowaniu bojowym z aparatami ochrony układu oddechowego na plecach, a całość zadania wykonywana jest na czas.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych startach.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}