W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Poszukiwania topielca w Jeziorze Ełckim

14.07.2021

Tragiczny finał poszukiwań topielca w Jeziorze Ełckim.

Zdjęcie przedstawia łódź ratowniczą na wodzie a na niej czterech strażaków w tym dwóch nurków ubranych w sprzęt nurkowy

Od wczoraj prowadzone były poszukiwania na jeziorze ełckim. 14 lipca 2021 roku około godziny 21:00 ełccy strażacy otrzymali informację o utonięciu mężczyzny w jeziorze ełckim.

40-latek kąpał się na dzikiej plaży w pobliżu ulicy Parkowej. Strażacy przy pomocy łódki wraz z płetwonurkami przeszukiwali miejsce utonięcia. Ze względu na późną porę i słabą widoczność poszukiwania zostały przerwane. Na miejsce zostało zadysponowane pogotowie ratunkowe, straż pożarna, policja oraz Specjalistyczna Grupa Wodno-Nurkowa z PSP Węgorzewo.

15 lipca od godzin porannych strażacy rozpoczęli ponownie poszukiwania. Na miejsce zadysponowana została grupa z PSP Olsztyn ze specjalistycznym sprzętem (sonarem) oraz  specjalistyczna grupa ratownictwa wodnego z Giżycka. Po ustaleniu prawdopodobnego miejsca lokalizacji ciała na miejsce płetwonurkowie wydobyli ciało mężczyzny na głębokości około 6 metrów.

Jak informuje policja, poszukiwana osoba to 40-letni mieszkaniec Ełku. Wcześniej ełczanin na plaży spożywał alkohol ze swoją partnerką.

Źródło tekstu: Ratownictwo Powiatu Ełckiego

Zdjęcia: Marcin Waszkiewicz

Zdjęcia (2)