W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Tragiczny wypadek na DK16 trasa Ełk-Kalinowo

15.04.2021

Samochód osobowy przygnieciony przez samochód-cysternę przewożący sypki cement

Do tragicznego w skutkach wypadku samochodowego doszło dziś (15.04.) ok godz. 7.30 na drodze DK16 w pobliżu miejscowości Skomętno Wielkie, na trasie Ełk-Kalinowo. Samochód ciężarowy przewożacy sypki cement zjechał na przeciwległy pas ruchy, zderzył się z samochodem osobowym a następnie przewrócił się do przydrożnego rowu na samochód osobowy, z którym się zderzył.

Strażacy z użyciem poduszek pneumatycznych wysokiego podnoszenia, narzędzi hydraulicznych, wyciągarek samochodowych oraz z wykorzystaniem samochodów ciężarowych-wywrotek z pobliskiej budowy, unieśli naczepę cysternę ważącą ponad 30 ton. Dzięki temu możliwe było wydobycie samochodu osobowego a następnie dotarcie i ewakuacja osoby znajdujacej się wewnątrz. Niestety osoba podróżująca samochodem osobowym nie przeżyła wypadku.

Odcinek DK16 nieprzejezdny był do godzin popołudniowych.

 

Zdjęcia (5)