W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zderzenie samochodu osobowego z łosiem

12.09.2021

Do zdarzenia doszło w niedzielne przedpołudnie (12.09) na drodze krajowej DK 65 tuż za granicami miasta Ełk w kierunku na Nową Wieś Ełcką.

samochód OSP Nowa Wieś Ełcka przy zdarzeniu

Informacje służby ratownicze otrzymały około godziny 11:30. Wynikało z niej że samochód marki Toyota zderzył się z łosiem. Na miejsce zadysponowano strażaków z KP PSP w Ełku, OSP z Nowej Wsi Ełckiej. Działania strażaków to zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzielenie pomocy przedmedycznej dla jednej osoby, która doznała licznych otarć naskórka w okolicy barku i kierowanie ruchem drogowym. Łoś zdarzenie przeżył, ale musiał zostać odstrzelony z racji obrażeń jakie odniósł. Utrudnienia w ruchu trwały około 60 minut.

 

Apelujemy do wszystkich kierujących o właściwe dobieranie prędkości jazdy i uważne śledzenie sytuacji na drodze i poboczu. W wielu takich wypadkach giną również ludzie, a mniejsza prędkość to większe szanse na przeżycie wszystkich uczestników wypadków.

 

Tekst: st. kpt. Jarosław Pieszko, zdjęcia: dh Marcin Waszkiewicz 

Zdjęcia (5)