W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Bezpieczny wypoczynek nad wodą 2021

strażak holowany do brzegu z drugim strażakiem

18 i 20 maja o godz. 10 w ramach akcji „BEZPIECZEŃSTWO NA OBSZARACH WODNYCH” na akwenie wodnym na „Zarzeczu” w Garwolinie odbyły się ćwiczenia strażaków Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej KP PSP w Garwolinie, których celem było doskonalenie technik ratowniczych stosowanych wobec osób tonących. Strażacy zapoznali się z założeniami do ćwiczeń a następnie omówili postępowanie ratownicze związane z wypoczynkiem nad wodą.

Przedsięwzięcie miało na celu przestrzec dzieci i młodzież przed niebezpieczeństwem zabaw na akwenach wodnych, w związku ze zbliżającymi się wakacjami. W ramach ćwiczeń ratownictwa wodnego z wykorzystaniem sprzętu jakim dysponuje Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Garwolinie, ratownicy przedstawili symulację zdarzenia, podczas którego człowiek znajdujący się w wodzie zaczyna się topić. Następnie zaprezentowali jak należy zachować się w takich sytuacjach oraz jak udzielić pierwszej pomocy, dbając równocześnie o swoje bezpieczeństwo.

Zdjęcia (2)