W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przekazanie nowego samochodu operacyjnego Toyota RAV4

15.12.2020

Starosta Powiatu Garwolińskiego wraz z przewodniczącym Rady Powiatu Waldemarem Trzaskowskim dokonali symbolicznego przekazania kluczyków na ręce Komendanta Powiatowego PSP w Garwolinie.

15 grudnia 2020 r. w budynku Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie odbyło się poświęcenie i oficjalne przekazanie nowego samochodu operacyjnego marki Toyota RAV4. Starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki wraz z przewodniczącym Rady Powiatu Waldemarem Trzaskowskim dokonali symbolicznego przekazania kluczyków na ręce Komendanta Powiatowego PSP w Garwolinie, a ksiądz Stanisław Szymuś poświęcił nowy pojazd.

 

Następnie st. bryg. Krzysztof Tuszowski złożył podziękowania dla Starosty i Przewodniczącego Rady za współfinansowanie zakupu samochodu operacyjnego oraz przeznaczenie środków finansowych na zakup specjalistycznego sprzętu w postaci:

- kamery termowizyjnej,

- defibrylatora,

- pompy szlamowej,

- hełmów,

- skokochronu.

Komendant wspomniał o jeszcze jednym ważnym wydarzeniu. W listopadzie wykonawca zamówienia – biuro projektowe A.DO XXI z Poznania przekazał komplet dokumentacji projektowej niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Garwolinie. St. bryg. Tuszowski podkreślił, iż opracowanie projektu było możliwe wyłącznie dzięki środkom finansowym przekazanym w styczniu bieżącego roku przez Starostwo Powiatowe w Garwolinie.