W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Front burzowy nad powiatem grajewskim

16.07.2021

Strażacy OSP nadzorujący motopompy pływające wypompowują wodę z podjazdu rampy załadunkowej w sklepie wielkopowierzchniowym.

15 lipca 2021 roku w godzinach popołudniowych nad powiatem grajewskim przeszedł front burzowy połączony z intensywnymi opadami deszczu i silnym porywistym wiatrem. Pierwsze zgłoszenie dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie otrzymał o godzinie 15:18, a ostatnie o godzinie 17:31.

Interwencje podejmowane przez zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Grajewa oraz jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Grajewa, Szczuczyna i Woźnejwsi dotyczyły głównie zalanych piwnic w budynkach mieszkalnych i sklepach wielkopowierzchniowych, a także odcinków ulic. Jedno zdarzenie związane było z usuwaniem drzew tarasujących drogę powiatową na odcinku Tama – Woźnawieś gm. Rajgród.

W likwidacji skutków zdarzeń uczestniczyło ogółem 8 zastępów ratowniczo-gaśniczych i 35 strażaków.

 

Opracowanie: mł. bryg. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie

Zdjęcia: asp. Marek Samełko, mł. asp. Michał Łopatowski, KP PSP w Grajewie   

Zdjęcia (1)