W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

„Oddaj krew! Podziel się życiem”

01.06.2021

Strażak PSP w ubraniu specjalnym, hełmie oraz aparacie powietrznym. W tle płomienie i napis ognisty ratownik gorąca krew zapraszamy na akcję honorowego krwiodawstwa.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie w porozumieniu z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku, Terenowy Oddział w Łomży i parafią p.w. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie organizuje akcję integracyjną oddawania krwi pod hasłem „OGNISTY RATOWNIK - GORĄCA KREW”.

W czasie walki z koronawirusem krew jest potrzebna jeszcze bardziej. Pamiętajmy, że ludzie chorują jak wcześniej i ulegają wypadkom jak wcześniej. Dlatego też zachęcamy do oddania krwi wszystkich tych, którzy chcą i mogą to zrobić.

Pobieranie krwi zostanie przeprowadzone w dniu 18 czerwca 2021 r. w godzinach od 0900 do 1230 (rejestracja do godz. 1200) na parkingu przy kościele p. w. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie. W przypadku większej liczby chętnych godziny zbiórki zostaną wydłużone.

Jednocześnie informujemy, że osoby zgłaszające się do oddania krwi powinny mieć:

- ukończone 18 lat ( dowód tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL ),

- masę ciała powyżej 50 kg,

- dobry stan zdrowia.

Przed oddaniem krwi dozwolony jest lekki niskotłuszczowy posiłek.

Zdjęcia (1)