W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Grajewie

24.05.2021

Pododdziały pożarnicze oraz poczet sztandarowy stojące na placu KP PSP w Grajewie

21 maja 2021 roku o godzinie 12:00 na placu apelowym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyły się uroczyste obchody Powiatowego Dnia Strażaka. W dobie pandemii koronawirusa strażackie święto miało symboliczny charakter, adekwatny do obowiązujących aktualnie zasad i ograniczeń.

Tegoroczny dzień Świętego Floriana odbył się z udziałem zaproszonych gości, dzięki czemu uroczystość miała bardziej podniosły charakter. Wśród osób, które przyjęły zaproszenie obecni byli:

  1. Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej pan Kazimierz Gwiazdowski.
  2. Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Sebastian Zdanowicz.
  3. Starosta Powiatu Grajewskiego pan Waldemar Remfeld.
  4. Kapelan Powiatowy Strażaków ks. Andrzej Traczyk.
  5. Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Grajewie i jednocześnie Burmistrz Szczuczyna dh Artur Kuczyński.
  6. Przedstawiciele władz samorządowych szczebla gminnego oraz służb i instytucji współpracujących na co dzień z Państwową Strażą Pożarną.

W trakcie uroczystości wręczone zostały odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe. Odznaki Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej otrzymało 3 strażaków, a Medale Za Zasługi Dla Pożarnictwa – 4 strażaków. Awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymało 6 funkcjonariuszy, w tym  3 w korpusie oficerów, 2 w korpusie podoficerów oraz 1 na stopień starszego strażaka.

Dzisiejsze święto było doskonałą okazją do wręczenia prezesom Ochotniczych Straży Pożarnych w Bełdzie gm. Rajgród i Grajewie Decyzji Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej o włączeniu jednostek do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Dokonano również poświęcenia nowych pojazdów pożarniczych, które pełnią już służbę w podziale bojowym.

 

Opracowanie: mł. bryg. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie

Zdjęcia: asp. Tomasz Siejda, KP PSP w Grajewie   

Zdjęcia (4)