W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar sterty słomy w Kędziorowie

13.09.2021

Samochód strażacki w tle ciągnik rolniczy a za nim płonąca sterta bel słomy.

11 września 2021 roku o godzinie 16:25 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie wpłynęło zgłoszenie o pożarze sterty słomy w belach w miejscowości Kędziorowo gm. Wąsosz.

W chwili przyjazdu na miejsce pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej sterta słomy o powierzchni około 300 metrów kwadratowych i kubaturze ponad 800 metrów sześciennych była całkowicie objęta ogniem. W pełni rozwinięty pożar i porywisty wiatr stwarzały zagrożenie dla składowanych w pobliżu bel siana oraz kompleksu budynków gospodarczych.

Działania 8 zastępów i 35 strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie oraz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Kędziorowa, Ławska, Grajewa, Szczuczyna, Wąsosza i Żeber polegały na intensywnym podawaniu środków gaśniczych w natarciu na palącą się słomę oraz w obronie zagrożonych płodów rolnych i budynków. Ze względu na niskie ciśnienie w sieci hydrantowej wodę do celów gaśniczych dowożono z Wąsosza. Działania strażaków wspierali rolnicy ze specjalistycznym sprzętem, dzięki czemu akcja przebiegła sprawnie i skutecznie.

 

Opracowanie: mł. bryg. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Grajewie, OSP KSRG w Grajewie i Szczuczynie

Zdjęcia (5)