W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przy muzyce o bezpieczeństwie

23.11.2021

Orkiestra dęta siedzi na krzesłach na scenie. Z prawej zastępca komendanta powiatowego PSP w Grajewie.

21 listopada 2021 roku o godzinie 17.00. w sali widowiskowej Grajewskiego Centrum Kultury odbył się koncert Miejskiej 0rkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Grajewie połączony z prelekcją na temat zagrożeń pożarowych w okresie jesienno-zimowym i sposobów zapobiegania im.

W przerwie po pierwszej części koncertu zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie mł. bryg. Arkadiusz Lichota skierował do licznie zgromadzonej publiczności apel o zachowanie szczególnej ostrożności w sezonie grzewczym 2021/2022. Funkcjonariusz omówił zagrożenia związane z toksycznym działaniem tlenku węgla na organizm ludzki oraz zaapelował o zakup i montaż czujników, które w porę ostrzegą domowników o niebezpieczeństwie. Zwrócił również uwagę na okresowe czyszczenie przewodów kominowych i wentylacyjnych, a także sprawdzanie stanu technicznego urządzeń opalanych paliwem stałym, ciekłym i gazowym przez osoby posiadające stosowne uprawnienia.

Prelekcje i pogadanki na temat bezpieczeństwa w okresie jesienno-zimowym oraz wiosenno-letnim wpisały się na stałe w harmonogram imprez organizowanych na terenie powiatu grajewskiego i cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony społeczeństwa.

 

Opracowanie: mł. bryg. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie

Zdjęcia: Andrzej Wieszczycki, Bartosz Pietrzak

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}