W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

#SzczepimySię z OSP w Radziłowie

14.09.2021

Samochód strażacki z prawej czerwony namiot, przy którym stoją ludzie oraz karetka pogotowia. W tle budynek kościoła.

12 września 2021 rokuna parkingu przy kościele rzymskokatolickim pw. św. Anny w Radziłowie uruchomiono tymczasowy punkt szczepień przeciw COVID-19. W ramach programu #SzczepimySię z OSP do akcji promowania szczepień jako kolejna w powiecie grajewskim włączyła się jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Radziłowie. W godzinach od 08.30 do 12.30 zaszczepiło się 40 osób.

Według opinii naukowców zaszczepienie jak największej części polskiego społeczeństwa przeciw COVID-19 jest jednym z najważniejszych środków do przezwyciężenia pandemii wywołanej przez koronawirusa SARS-CoV-2. Aby tak się stało Narodowy Program Szczepień został poszerzony o inicjatywę #SzczepimySię z OSP. Program został opracowany dzięki współpracy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Zdrowia.

Kolejna akcja szczepień z jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej w Radziłowie odbędzie się w niedzielę 24 października 2021 roku w godzinach od 08.00 do 13.00.

 

Opracowanie: mł. bryg. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie

Zdjęcia: dh Mirosław, Gądek, OSP KSRG w Radziłowie

Zdjęcia (1)