W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

„Tydzień Bezpieczeństwa” z grajewskimi strażakami

05.10.2021

Strażacy w ubraniach ochronnych oraz aparatach powietrznych wlewają z węża strażackiego wodę do dymiącej beczki.

4 października 2021 roku na placu budowy Sądu Rejonowego w Grajewie odbyły się pokazy ratownicze połączone z prezentacją sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla pracowników budowlanych pod hasłem „Koniecznie Bezpiecznie”.

W ramach tegorocznej, 8 edycji bezpieczeństwa w budownictwie, grajewscy strażacy promowali bezpieczne zachowania w pracy i poza nią dla generalnego wykonawcy – firmy „Unibep” S.A. oraz podwykonawców. Z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa przeszkoliliśmy około 35 pracowników realizujących między innymi roboty elektryczne, teletechniczne oraz wykończeniowe.

Podczas spotkania z pracownikami omówiono szereg kwestii związanych z bezpieczeństwem, w tym: zasady udzielania pierwszej pomocy, zasady wzywania pomocy przy wykorzystaniu telefonów alarmowych i w inny sposób, zasady użycia gaśnic, a także zaprezentowano techniki działań ratowniczych podczas gaszenia pozorowanego pożaru na budowie.

 

Opracowanie: mł. bryg. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie

Zdjęcia: mł. bryg. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}