W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

V Regaty Żeglarskie Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Podlaskiego w Rajgrodzie

13.10.2021

Żaglówki płynące po jeziorze w trakcie regat.

9 października 2021 rokuna Jeziorze Rajgrodzkim w Rajgrodzie odbyły się V Regaty Żeglarskie Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Podlaskiego. Organizatorami regat byli Burmistrz Rajgrodu oraz Yacht Club „ARCUS” w Rajgrodzie.

Regaty miały na celu popularyzację żeglarstwa oraz walorów krajoznawczych i turystycznych Ziemi Podlaskiej wśród druhów strażaków województwa podlaskiego. W regatach wzięło udział 15 żeglarzy, którzy startowali w klasie jachtów kabinowych.

Klasyfikacja generalna tegorocznych regat przedstawia się następująco:

I miejsce         -           OSP Rydzewo.

II miejsce        -           OSP Grajewo.

III miejsce       -           OSP Rajgród.

IV miejsce       -           OSP Woźnawieś.

V miejsce        -           OSP Bełda.

Trzy pierwsze załogi otrzymały puchary, pamiątkowe dyplomy, upominki oraz nagrody pieniężne w kwocie od 500 do 1500 zł. Pozostałe załogi otrzymały puchary, dyplomy i upominki.

Po zakończeniu zawodów strażacy spotkali się z weteranami działań poza granicami państwa, którzy brali udział w misjach pokojowych i stabilizacyjnych w Afganistanie. Niektórzy żołnierze służący na co dzień m.in. w 20 Bartoszyckiej Brygadzie Zmechanizowanej są także druhami  jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych województwa warmińsko-mazurskiego.

 

Opracowanie: mł. bryg. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie

Zdjęcia: Marcin Wielęcej, Urząd Miejski w Rajgrodzie

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}