W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wizyta strażaków w bazie harcerskiej "Orle Gniazdo"

14.07.2021

Obozowisko harcerskie. Z lewej maszty z flagami m. in. Polski a przy nich grupa dzieci. W tle namioty harcerskie.

Okres letni to czas wypoczynku dla zdecydowanej większości ludzi. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku na terenie powiatu grajewskiego zorganizowano obozy harcerskie dla dzieci i młodzieży szkolnejw bazie „Orle Gniazdo” w Opartowie gm. Rajgród. W lipcu 2021 roku z tej formy wypoczynku skorzystało70 harcerzy wraz z 5 opiekunami z Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej, Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Ełku.

Realizując działania edukacyjne w ramach prewencji społecznej, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie omówili zasady postepowania na wypadek powstania pożaru lub innego miejscowego zagrożenia na terenie obozu ze szczególnym uwzględnieniem niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych, praktycznego użycia podręcznego sprzętu gaśniczego i alarmowania służb przy wykorzystaniu numeru alarmowego 112. W celu wzmożenia bezpieczeństwa obozowiczów przeprowadzono praktyczną próbę ewakuacji i dokonano podsumowania jej przebiegu.

 

Opracowanie: mł. bryg. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie

Zdjęcia: mł. kpt. Marcin Mulewski, KP PSP w Grajewie

Zdjęcia (4)