W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Szczepienia grodziskich strażaków

12.04.2021

Na parkingu przy Stadionie Narodowym stoi samochód strażacki typu mikrobus.

Szczepienia przeciw COVID-19 dla grupy 1C „służby mundurowe” rozpoczęły się 24 marca 2021 roku. Poprzedzone zostały briefingiem prasowym z udziałem wiceministra w MSWiA Pana Błażeja Pobożego oraz komendantów głównych służb mundurowych podległych MSWiA. Po konferencji funkcjonariusze przyjęli pierwszą dawkę szczepionki.

Strażacy Państwowej Straży Pożarnej oraz druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu Grodziskiego zaczęli szczepić się 10 kwietnia. Pierwsza grupa 26 strażaków udała się do szpitala tymczasowego na stadionie PGE Narodowym w Warszawie, gdzie podana została im szczepionka. Byli to głównie strażacy i druhowie biorący bezpośredni udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Organizując tę grupę kierowaliśmy się słowami komendanta głównego PSP nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka, który zachęcał strażaków do szczepień słowami: „Jesteście na pierwszej linii frontu! Żeby ratownik mógł ratować musi być zdrowy".

Kolejna grupa 25 strażaków zaszczepiła się w poniedziałek 12 kwietnia. Pozostali pracownicy Komendy Powiatowej PSP w Grodzisku Maz. oraz druhowie OSP będą w następnych dniach przyjmować preparat, zgodnie z przydzielonymi nam miejscami wynikającymi z harmonogramu szczepień.

Nadal w ramach wsparcia Narodowego Programu Szczepień strażacy OSP swoimi pojazdami dowożą do punktów szczepień seniorów, którzy nie mogą do nich dotrzeć samodzielnie. W poświątecznym tygodniu 6-11 kwietnia na terenie naszego powiatu zrealizowano trzy przewozy.

 

 

Tekst: st. bryg. K. Tryniszewski

Zdjęcia: KP PSP Grodzisk Maz.

Zdjęcia (1)