W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konsultacje projektu ustawy o ochotniczej straży pożarnej

13.05.2021

Komendant powiatowy PSP w Grodzisku Mazowiecki st. bryg. Krzysztof Tryniszewski omawia zapisy projektu ustawy o ochotniczej straży pożarnej. Przy stołach siedzą przedstawiciele ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu grodziskiego

13 maja 2021 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim odbyły się konsultacje społeczne, podczas których omawiany był projekt nowej ustawy pożarniczej, dotyczącej funkcjonowania ochotniczych straży pożarnych w naszym kraju.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele jednostek OSP z terenu powiatu Grodziskiego, którzy skorzystali z zaproszenia. Komendę Powiatową PSP w Grodzisku Mazowieckim reprezentowali: komendant powiatowy PSP st. bryg. Krzysztof Tryniszewski oraz dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej bryg. Piotr Księżak.

Komendant na początku przedstawił „Wstęp do konsultacji o projekcie ustawy o ochotniczej straży pożarnej” oraz uzasadnienie do projektu powyższej ustawy, przygotowane przez Biuro ds. ochrony ludności i obrony cywilnej KG PSP oraz interdyscyplinarny zespół badawczy Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

Następnie zapoznano zebranych z prezentacją projektu ustawy. Omówiono treść poszczególnych paragrafów. Wyjaśniono zagadnienia dotyczące zakresu nowego przepisu.

Po prezentacji rozpoczęto dyskusję na temat zapisów poszczególnych regulacji prawnych. Druhowie wnosili swoje uwagi, sugestie oraz propozycje zmian do projektu ustawy. Zostały one zanotowane celem przesłania dokumentu do dalszych prac w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie.

 

Tekst: st. bryg. K. Tryniszewski

Zdjęcia: KP PSP Grodzisk Maz.

 

Zdjęcia (3)