W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nowy komendant grodziskiej PSP

15.04.2021

St. bryg. Dariusz Stumski Zastępca Komendanta Wojewódzkiego wręcza st. bryg. Krzysztofowi Tryniszewskiemu akt mianowania na stanowisko Komendanta Powiatowego PPS w Grodzisku Mazowieckim.

Starszy brygadier Krzysztof Tryniszewski został komendantem powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim. Zastąpił on st. bryg. Grzegorza Przerwę, który w lutym br. przeszedł na emeryturę.

15 kwietnia mazowiecki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Jarosław Nowosielski powołał Krzysztofa Tryniszewskiego na stanowisko komendanta powiatowego PSP. Uroczystość odbyła się w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie. W imieniu komendanta wojewódzkiego akt powołania wręczył jego zastępca st. bryg. Dariusz Stumski.  W spotkaniu brał udział również bryg. Marcin Konecki naczelnik Wydziału Kadr Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie.

Uroczysta zbiórka miała miejsce także w Komendzie Powiatowej PSP w Grodzisku Maz. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, wzięli w niej udział tylko: Pan Marek Wieżbicki starosta Grodziski, druhowie Piotr Galiński prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP i Mirosław Gajowniczek członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP, pracownicy komendy oraz strażacy pełniący służbę w podziale bojowym.

Nowy komendant przywitał się ze sztandarem jednostki. Goście oraz współpracownicy życzyli mu sukcesów na nowym stanowisku. St. bryg. Tryniszewski zapewnił, że dołoży wszelkich starań, żeby ochrona przeciwpożarowa na terenie powiatu, podobnie jak za jego poprzedników, rozwijała się bardzo dobrze, a mieszkańcy czuli się bezpiecznie i zawsze mogli liczyć na pomoc strażaków.

St. bryg. Krzysztof Tryniszewski rozpoczął służbę w ochronie przeciwpożarowej w 1990 r. jako student podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po ukończeniu studiów w 1995 r. podjął pracę w Komendzie Rejonowej PSP w Pruszkowie. 1 stycznia 1999 r. przeniósł się do nowo powstałej Komendy Powiatowej PSP w Grodzisku Mazowieckim. Sprawował w niej funkcje kierownika sekcji ds. operacyjno-szkoleniowych, starszego specjalisty ds. kontrolno-rozpoznawczych, dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej, zastępcy komendanta powiatowego PSP, a od 20 lutego pełnił obowiązki komendanta. Wiele lat był również oficerem prasowym KP PSP w Grodzisku Mazowieckim.

Tekst: KP PSP w Grodzisku Maz.

Zdjęcia: KW PSP w Warszawie oraz KP PSP w Grodzisku Maz.

Zdjęcia (6)