W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Weekendowa wichura

15.06.2021

Złamane drzewo leży w poprzek drogi, jedna z gałęzi przyciska przewody elektryczne, 4 strażaków przystępuje do jego usunięcia z drogi.

W weekend 12 i 13 czerwca 2021 roku na terenie powiatu grodziskiego odnotowano 36 interwencji, z których 29 związanych było z usuwaniem połamanych drzew. Przechodzący front atmosferyczny, któremu towarzyszył silny i porywisty wiatr nie wyrządził znacznych szkód materialnych. W wyniku tych zdarzeń nikt nie ucierpiał.

Strażacy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu grodziskiego 27 razy byli dysponowani do wiatrołomów, czyli połamanych drzew, uszkodzonych linii energetycznych, itp. Ponadto do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Grodzisku Mazowieckim wpłynęły 2 zgłoszenia, w których połamane drzewo uszkodziło budynek mieszkalny.

Pozostałe zdarzenia dotyczyły innych miejscowych zdarzeń, z których 3 okazały się zgłoszeniami fałszywymi.

W działaniach związanych z likwidacją zagrożeń zaangażowane były prawie wszystkie jednostki ochrony przeciwpożarowej w powiecie grodziskim tj. Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Grodziska Mazowieckiego, OSP Grodzisk Mazowiecki, OSP Książnice, OSP Kłudno Stare, OSP Izdebno Kościelne, OSP Milanówek, OSP Jaktorów, OSP Baranów, OSP Żelechów, OSP Skuły.

 

Opracowanie: asp. Krzysztof Stefaniak

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Grodzisku Maz., OSP Jaktorów

Zdjęcia (2)