W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pracowity weekend strażaków

17.05.2021

Hełm w kolorze szarym ustawiony profilem na nim czerwone koło w środku którego znajduje się biały orzeł w koronie, pod hełmem ciemno niebieska wstęga z białym napisem Państwowa Straż Pożarna, za hełmem dwa skrzyżowane toporki w kolorze szarym z trzonkami koloru złotego, całość otacza wieniec z liści dębu i liści laurowych, nad hełmem i toporkami czerwone płomienie

W ostatni weekend grodziscy strażacy odnotowali trzy poważne pożary. W jednym z nich zginęły konie, a właściciel próbujący gasić stajnię został poparzony.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w piątek 14 maja 2021 roku około godziny 21:17. Był to pożar drewnianej stajni w miejscowości Budy Michałowskie przy ul. Frezji. W pożarze zginęły trzy konie znajdujące się w budynku. Poparzeniu twarzy i dłoni uległ właściciel próbujący ratować zwierzęta.  Został on odwieziony przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala. Budynek stajni uległ całkowitemu spaleniu. W akcji gaśniczej brało udział 13 zastępów Straży Pożarnej z powiatu grodziskiego i żyrardowskiego. Działania trwały trzy godziny.

Kolejnym zdarzeniem był pożar poddasza domu jednorodzinnego w Henryszewie przy ul. Miodowej w niedzielne południe 16 maja 2021 roku. W działaniach uczestniczyło sześć zastępów Straży Pożarnej w tym dwa z JRG Grodzisk Mazowiecki, dwa z JRG Żyrardów oraz dwa z OSP Międzyborów. Działania trwały około 2 godzin. Nikt nie odniósł żadnych obrażeń, spaleniu uległo poddasze budynku.

W nocy z niedzieli na poniedziałek 17 maja 2021 około godziny 2:20 w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Staszica powstał pożar garażu oraz poddasza dwóch segmentów mieszkalnych. W działaniach trwających około 2,5 godziny nikt nie ucierpiał. Spaleniu uległy pomieszczenia użytkowe poddasza w dwóch przylegających segmentach oraz jeden z garaży. W gaszeniu pożaru uczestniczyły trzy zastępy z JRG Grodzisk Mazowiecki oraz po jednym zastępie z  OSP Grodzisk Mazowiecki i OSP Milanówek.

 

Tekst: JRG Grodzisk Maz.

Zdjęcia: KP PSP w Grodzisku Maz.

Zdjęcia (2)