W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przekazanie materiałów informacyjnych dotyczących Narodowego Programu Szczepień

20.04.2021

Zewnętrzna strona broszury informującej o szczepieniach przeciwko COVID-19

W ramach Narodowego Programu Szczepień grodziscy strażacy pomagają w dystrybucji ulotek informacyjnych oraz plakatów na temat profilaktyki oraz szczepień przeciwko COVID-19 skierowanych do wszystkich mieszkańców województwa mazowieckiego.

Materiały informacyjne zostały przekazane do nas z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego za pośrednictwem Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie. Następnie Komenda Powiatowa PSP w Grodzisku Maz. przekazała je przedstawicielom władz samorządowych. Akcja ma na celu dotarcie do jak największej liczby osób, aby zachęcić ich do szczepień przeciwko COVID-19.

W ulotce zawarte są między innymi informacje: „Dlaczego warto się szczepić”, „W jakiej kolejności odbędą się szczepienia”, „4 kroki – jak się zaszczepić”, itp.

Nadal strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych dowożą do punktów szczepień seniorów. W tygodniu 12-18 kwietnia realizowany był jeden taki transport na terenie gminy Jaktorów. Każda osoba w podeszłym wieku, która z różnych przyczyn nie może sama dotrzeć do punktu szczepień może zgłosić ten fakt do urzędu swojej gminy lub miasta. Potrzeba pomocy zostanie przekazana do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP, skąd zadysponowany zostanie do wyjazdu pojazd OSP.

Tekst: st. bryg. K. Tryniszewski

 Zdjęcia: KP PSP Grodzisk Maz.

Zdjęcia (3)