W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Quad OSP Grodzisk Mazowiecki

23.06.2021

Quad w kolorze czerwono-czarnym na tle Stawów Walczewskiego

W szeregi podziału bojowego powiatu Grodziskiego został wprowadzony nowy sprzęt transportowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim. Jest nim quad model XTR 500 ATV wyprodukowany przez firmę MotoRat z Rakoniewic. Pojazd zakupiony został ze środków Gminy Grodzisk Mazowiecki.

Quad tradycyjnie, jak inne środki transportu straży pożarnej, jest koloru czerwonego oraz ma sygnały i światła niebieskie pojazdu uprzywilejowanego w ruchu. Posiada czterosuwowy silnik o pojemności 250 cm3, o mocy 24 KM, automatyczną skrzynię biegów oraz napęd na cztery koła. Maksymalne obciążenie sprzętu wynosi 180 kg.

Nowoczesny quad posłuży strażakom do prowadzenia akcji w trudnym terenie np.: leśnym, podmokłym, itp. W tym celu oprócz terenowego napędu, wyposażony jest także w wyciągarkę o udźwigu 1150 kg oraz przyczepę, która może służyć jednocześnie do jego transportu, jak i również po podczepieniu do quada do przewozu np. worków z piaskiem podczas działań powodziowych. Pojazd ma możliwość podłączenia pługu śnieżnego, który stanowi dodatkowe jego wyposażenie.

Nowy sprzęt OSP w Grodzisku Mazowieckim jest gotowy do podjęcia działań ratowniczo-gaśniczych. Jednostka włączona jest do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, więc będzie on służył wszystkim mieszkańcom powiatu Grodziskiego.

Opracowanie: dh Kamil Kazubek – naczelnik OSP

Zdjęcie: OSP Grodzisk Mazowiecki

Zdjęcia (1)