W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Czwartkowy front burzowy

25.06.2021

Widok kłębiących się ciemnych chmur burzowych

24 czerwca 2021 roku na terenie powiatu Grodziskiego odnotowano 25 interwencji, z których 20 związanych było z likwidacją skutków obfitych opadów deszczu i silnego wiatru. W wyniku tych zdarzeń nikt nie ucierpiał.

Strażacy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu grodziskiego 20 razy byli dysponowani do podtopionych budynków mieszkalnych, posesji i dróg oraz zerwanych linii energetycznych i powalonych drzew.  Ponadto do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Grodzisku Mazowieckim wpłynęły 2 zgłoszenia o niegroźnym pożarze, 1 kolizji i 2 alarmach fałszywych.

W działaniach związanych z likwidacją zagrożeń zaangażowane były prawie wszystkie jednostki ochrony przeciwpożarowej w powiecie grodziskim tj. Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Grodziska Mazowieckiego, OSP Grodzisk Mazowiecki, OSP Książnice, OSP Milanówek, OSP Osiny, OSP Żelechów, OSP Skuły.

 

Opracowanie: asp. Krzysztof Stefaniak

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Grodzisku Maz.

Zdjęcia (1)