W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Akcja w Urzędzie Miejskim w Milanówku

30.03.2021

Widok z samochodu pożarniczego na stojące przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Milanówku samochody pożarnicze, które mają włączone światłą mijania i niebieskie światła błyskowe między samochodami przemieszcza się strażak.

30 marca 2021 roku o godzinie 18.25 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim, wpłynęło zgłoszenie o podejrzeniu niebezpiecznej substancji w korespondencji przekazanej do Urzędu Miejskiego w Milanówku przez nieznanego mężczyznę. Przesyłkę otworzył burmistrz, który po chwili źle się poczuł. Uskarżał się na ból gardła, podrażnienie skóry i ogólne osłabienie. Dolegliwości zgłosiła również sekretarka. Z przesyłką miało kontakt jeszcze dwóch pracowników, ale oni nie odczuwali problemów zdrowotnych.

 

O sytuacji poinformowana została Policja w Milanówku, która zaalarmowała Straż Pożarną. Na miejsce zadysponowane zostały samochody z jednostki ratowniczo-gaśniczej z Grodziska Maz. oraz grupa ratownictwa chemicznego z warszawskiej jednostki nr 6. W sumie w działaniach brało udział 6 zastępów. Nasi strażacy zabezpieczali teren, natomiast ratownicy z Warszawy przeprowadzili badanie przesyłki pod kontem chemicznym, biologicznym, radiacyjnym oraz pirotechnicznym. Pomiary nie wskazały zagrożenia. Paczka została zabezpieczona do śledztwa Policji, a sekretariat odkażony.

 

W czasie akcji, dowodzący nią, skontaktował się telefonicznie z burmistrzem Milanówka oraz pozostałymi pracownikami mającymi kontakt z przesyłką. Z rozmowy wynikało, że przebywają oni w domu, poprawia im się samopoczucie oraz nie potrzebują pomocy Pogotowia Ratunkowego.

 

Oprócz ratowników Straży Pożarnej w działaniach brali udział funkcjonariusze Policji, Straży Miejskiej, przedstawiciele SANEPIDU. Działania straży zakończyliśmy o godzinie 20.30.

 

Tekst: st. bryg. K. Tryniszewski

Zdjęcia: KP PSP w Grodzisku Maz.

Zdjęcia (1)