W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Środki ochronne dla kościołów

31.03.2021

Obok samochodu pożarniczego i ułożonych kartonów z maseczkami i pojemników z płynem dezynfekcyjnym stoi strażak w ubraniu specjalnym. W tle widać za drzewami widać drewniany kościół.

W związku ze zbliżającymi się uroczystościami Triduum Paschalnego oraz Świąt Wielkiejnocy druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych dostarczyli w dniu 31 marca 2021 r. płyny dezynfekcyjne oraz maseczki do wszystkich parafii z terenu powiatu Grodziskiego. Ma to na celu poprawę bezpieczeństwa wiernych uczestniczących w tych dniach w nabożeństwach oraz ograniczenie możliwości zarażenia się przez nich koronawirusem.

 

Akcja dystrybucji środków ochronnych do kościołów prowadzona jest na terenie całego kraju przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

Płyny oraz maseczki przekazane zostały przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki. Na terenie naszego powiatu druhowie OSP rozdysponowali 475 litrów płynu oraz 77 000 sztuk maseczek.

 

 

Tekst: st. bryg. K. Tryniszewski

Zdjecia: OSP Skuły

Zdjęcia (2)