W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Akcja informacyjna dotycząca szczepień przeciwko COVID-19

24.03.2021

Strażacy idą od jednej posesji do drugiej by wrzucić do skrzynki na listy ulotki informujące o szczepieniach przeciwko COVID-19.

Druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu Grodziskiego włączyli się w akcję mającą na celu przekazanie informacji o sposobach rejestracji na szczepienie. Wiadomość skierowana jest głównie do mieszkańców wsi i małych miejscowości. Materiały mają przede wszystkim trafić do osób, które mieszkają samotnie, bądź mają ograniczoną możliwość dostępu do źródeł informacji. W naszym powiecie rozdysponowanych zostanie około 36 000 ulotek informacyjnych.

W przekazywanych ulotkach zawarta jest informacja w jaki sposób zarejestrować się na szczepienie przeciwko COVID-19 i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Podane są też porady o czym należy pamiętać i jak się chronić przed pandemią. Wskazane są numery telefonów do koordynatorów gminnych w przypadkach, gdyby seniorzy chcieliby skorzystać z transportu do punktu szczepień.

Z powyższymi ulotkami strażacy OSP od 16 marca docierają do mieszkańców gmin Baranów, Grodzisk Maz., Jaktorów oraz Żabia Wola. Korzystając z pojazdów straży pożarnej dojeżdżają do wszystkich miejscowości oraz gospodarstw w swoich gminach. Założeniem jest aby dotrzeć do jak największej liczby osób, zwłaszcza seniorów.

W ramach wsparcia Narodowego Programu Szczepień strażacy nadal dowożą do punktów szczepień starsze osoby, które z różnych przyczyn nie mogą dotrzeć do nich samodzielnie. W marcu realizowanych było przez druhów OSP kilka transportów seniorów na pierwszą i  drugą dawkę szczepienia.

Tekst: st. bryg. K. Tryniszewski

Zdjęcia: OSP Żelechów

Zdjęcia (5)