W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ćwiczenia pk. "Maj 2021"

21.05.2021

Na zdjęciu widać dwóch strażaków w koszu ratowniczym, ubranych w sprzęt ochrony układu oddechowego, którzy podjeżdżają pod okno starostwa powiatowego, z którego wydobywa się dym.

W dniach 20-21 maja 2021 r. Starosta Jarosławski prowadził powiatowe, kompleksowe ćwiczenie obronne pod kryptonimem "Maj 2021". Ich tematem była „Realizacja zadań operacyjnych podczas osiągania wyższych stanów gotowości obronnej w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny”. Istotą ćwiczenia było ukazanie roli Starostwa Powiatowego w procesie podwyższania gotowości obronnej państwa, poprzez realizację przewidzianych dla niego zadań operacyjnych. Na miejsce zdarzenia zostało zadysponowane 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej  w Jarosławiu. Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie jak pracownicy oraz osoby przebywające w obiekcie stosują  w praktyce zasady ewakuacji na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia w obiekcie. Osoby ewakuowane z budynku przemieściły się na miejsce specjalnie wyznaczone przez kierującego ewakuacją natomiast osoba uwięziona została ewakuowana przy pomocy kosza ratunkowego z II piętra. Ewakuacja została przeprowadzona sprawnie nie trwała dłużej jak 10 min, podczas ewakuacji nie stwierdzono uchybień w stosowaniu zasad bezpieczeństwa.

 

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Jarosławiu

Opracowanie: st. kpt. Paweł Szkoła

Zdjęcia (6)