W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2021

02.05.2021

Na zdjęciu widać po lewej stronie pododdział funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej straży Pożarnej w Jarosławiu, a po prawej podniesioną na maszcie flagę Polski i stojąc pod masztem poczet flagowy. Strażacy w pododdziale ubrani w umundurowanie koszarowe, a poczet flagowy w mundur wyjściowy. Wszyscy strażacy mają na twarzy maseczki.

2 maja 2021 roku o godzinie 08.00 na placu apelowym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu  odbyła się uroczysta zmiana służby z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. 

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to święto państwowe obchodzone od 2004 roku. Jego celem jest przede wszystkim rozpowszechnianie wiedzy o polskich symbolach narodowych, rodzimych tradycjach patriotycznych oraz historii naszej ojczyzny. Świętując ten dzień należy przede wszystkim pamiętać, że flaga to narodowy symbol, do którego należy odnosić się z wyjątkowym szacunkiem.  

 

Zdjęcia i opracowanie: bryg. Waldemar Czernysz