W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Motocyklista zginął w wypadku w Wietlinie Trzecim

05.09.2021

Na zdjęciu widzimy tył lekkiego samochodu ratownictwa technicznego, należącego do OSP Laszki. Za nim, po lewej widać leżący w rowie motocykl Honda CBR, samochód osobowy Opel Zafira, a także parawan strażacki

          5 września  2021 roku  w godzinach popołudniowych w miejscowości Wietlin Trzeci gm. Laszki doszło do tragicznego wypadku z udziałem motocykla i samochodu osobowego. Informację o zdarzeniu służba dyżurna Stanowiska Kierowania KP PSP w Jarosławiu odebrała  o godzinie 17:45, a 12 minut później na miejsce dotarły  pierwsze strażackie zastępy. W wyniku dokonanego rozpoznania stwierdzono, że poszkodowana jest jedna osoba – kierujący motocyklem. Pojazd wraz z kierującym znajdował się pod samochodem. Przybyli jako pierwsi strażacy z OSP Laszki, zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wydobyli jednoślad i poszkodowanego kierowcę  spod auta. Po dokonaniu szybkiego badania urazowego stwierdzili brak czynności życiowych. Natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej i kontynuowali ją wraz z przybyłymi JOP z KP PSP oraz ekipą ZRM. Dwadzieścia minut po godzinie  18  lekarz stwierdził zgon motocyklisty.
          Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną tego tragicznego zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa na drodze tj. najechanie samochodu osobowego na tył prawidłowo jadącego motocykla. Szczegółowe przyczyny zdarzenia bada Policja pod nadzorem Prokuratury. W działaniach ratowniczo-gaśniczych uczestniczyło   3 zastępy:  2 z PSP oraz 1 z OSP w KSRG Laszki, łącznie 9 ratowników. Działania zakończono o godzinie 22:08.

 

Zdjęcia: mł. kpt. Krystian Lepa
Opracowanie: bryg. Waldemar Czernysz

Zdjęcia (3)