W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podpisanie umów na dofinansowanie jednostek OSP w ramach programu "Mały Strażak"

09.08.2021

Na zdjęciu widać uczestników spotkania ustawionych do zdjęcia grupowego na schodach budynku starostwa powiatowego w Jarosławiu.

9 sierpnia br. w budynku Starostwa Powiatowego w Jarosławiu odbyło się podpisanie umów na dofinansowanie jednostek OSP w ramach programu „Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych. Cześć 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych” z udziałem środków udostępnionych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dla Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Program  „Mały Strażak” ma na celu doposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w sprzęt, który  podniesie ich potencjał ratowniczy.

Umowy zostały podpisane przez Prezesa WFOŚiGW w Rzeszowie Adama Skibę i prezesów jednostek OSP z terenu powiatu jarosławskiego. Do programu przystąpiło 14 jednostek OSP z terenu naszego powiatu.

W spotkaniu uczestniczyli:

- wiceminister Anna Schmidt
- poseł na sejm RP Tadeusz Chrzan
- starosta jarosławski Stanisław Kłopot
- zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Daniel Dryniak
- komendant powiatowy PSP w Jarosławiu bryg. Krzysztof Kowal

 

Opracowanie: mł. kpt. Krystian Lepa
Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Jarosławiu

 

Zdjęcia (4)