W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar domu w Ostrowie

15.11.2021

Na zdjęciu widać uchodzący z okna strychowego domu jednorodzinnego. Dom jest piętrowy i wykonany w konstrukcji murowanej. Przed domem rosną drzewa.

15 listopada o  godz. 11:28  służba dyżurna KP PSP w Jarosławiu odebrała zgłoszenie o pożarze budynku jednorodzinnego  w Ostrowie. Do akcji zadysponowane zostały 3 zastępy ratowniczo - gaśnicze  z JRG Jarosław oraz zastępy z OSP Skołoszów, Duńkowice, Radymno i Ostrów. 

Na miejscu zdarzenia strażacy zastali w pełni rozwinięty pożar strychu. Języki ognia wydobywały się przez okna szczytowe na zewnątrz. Na podstawie dokonanego rozpoznania KDR stwierdził, że  gwałtownie rozwijający się pożar zagraża pomieszczeniom na niższych kondygnacjach. Ustalono także, że w budynku nikogo nie ma, natomiast mieszkańcy (trzy osoby) opuścili obiekt przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej.

W celu ugaszenia pożaru strażacy podali dwa prądy wody w natarciu. Jeden wprowadzony do wnętrza domu po klatce schodowej na strych bezpośrednio na źródło ognia,  natomiast drugi z zewnątrz przez jedno z okien usytuowanych w ścianie szczytowej budynku. Zaopatrzenie wodne zorganizowano z wykorzystaniem sieci hydrantowej.  W celu dotarcia do ukrytych zarzewi ognia konieczne było wykonanie prac rozbiórkowych. Dzięki podjętym działaniom uratowano dolne kondygnacje budynku, a pożar został ugaszony.

W działaniach ratowniczo gaśniczych uczestniczyło 8 zastępów 4 z PSP  oraz 4 z  OSP (łącznie 28 ratowników).  Działania  zakończono o godz.13:34 .

 

Opracowanie i zdjęcia: bryg. Waldemar Czernysz

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}